Без категорії

Як перевірити чи подивитися скільки фарби залишилося в принтері


У багатьох користувачів персонального комп’ютера вдома стоїть МФУ або інше принтер, за допомогою якого можна роздруковувати тексти, фотографії, графічну документацію. Навчитися працювати з периферійним обладнанням нескладно, але не кожен розбирається в його налаштуваннях, особливості значків, що з’являються на дисплеї.

Наприклад, багато хто не знає, як перевірити чи подивитися, скільки фарби залишилося в принтері. Але ж якщо барвника залишилося мало, документи будуть друкуватися з браком. Ми зібрали для Вас кілька способів дізнатися рівень чорнила в принтері HP, Epson, Samsung.

Який тип картриджів Ви використовуєте в своєму пристрої друку?

Зміст статті:

Всі варіанти дізнатися рівень чорнила

Є 4 способи:

 • роздрукувати тестову сторінку;
 • вивчити дані на дисплеї;
 • скористатися спеціальним ПО;
 • візуальний огляд.

Якщо принтер працює з системою, безперервно подає чорнило, визначити їх рівень можна подивившись на ємності, які найчастіше прозорі. Але такі прилади коштують не у всіх. Зазвичай в ходу вбудовані чорнильниці.

Використовуємо програмне забезпечення принтера

В ОС Віндовс немає універсального засобу перевірки, тому визначення рівня барвника є лише тоді, коли друкуюча техніка має таку опцію. Для цього натисніть «Пуск» – «Панель управління» – «Пристрої та принтери». Там буде назва підключеної моделі. Далі зайдіть у вкладку «Сервіс», де і будуть дані стосовно рівня фарби. Але також це меню може називатися «Налаштування друку».

Користувачі Mac OS можуть скористатися іншим методом – створіть ярлик принтера на робочому столі, зайдіть в «Налаштування» – «Функції» – «Рівень чорнила». Його можна перенести – «Службові програми» – «Налаштування принтера», клік на з’єднані модель, «Принтери» і «Створити принтер на робочому столі».

Для багатьох моделей периферійного обладнання розроблені спеціальні драйвери і утиліти для фіксації робочих параметрів, включаючи рівень фарби. Сервісні програми, які використовуються для діагностування техніки, є для принтерів фірм Hewlett-Packard, Brother, Epson, Xerox, Самсунг, Pantum, Kyocera.

Друк тестової сторінки

Більшість моделей принтерів здатні друкувати такий лист, глянувши на який стане зрозуміліше закінчується тонер чи ні. А також по ньому визначають і інші несправності оргтехніки.

У Windows

Зайдіть в «Панель управління» – «Пристрої та принтери», виберете апарат, «Управління» – «Налаштування» – «Сервіс». У вікні «Загальні» є пункт «Пробна друк». Другий спосіб описаний на скріншоті нижче.

Через панель на корпусі

Тут задіюється «функціонал» друкує апарату. Способів кілька, у кожного типу принтера свій. Кілька прикладів:

 • HP LaserJet Pro M1132MFP. На корпусі обладнання є дисплей з меню. Зайдіть в нього, виберете «Звіти» – «Демонстрація»;
 • Залежно від телефону, є кнопка з назвою «Друк екрану». Затисніть її і через 10 секунд індикатор починає блимати зеленим. Зачекайте ще 5 секунд, він перестає блимати, а стане світити рівно. Відпустіть кнопку і почнеться друк тестового листа зі звітом на ньому;
 • Майже вся техніка Canon і модель Hewlett-Packard LaserJet P. Поки пристрій знаходиться в режимі очікування 5 разів підніміть і опустіть кришку, що прикриває контейнер. Після цих маніпуляцій почнеться друк пробного листа;
 • Модель Самсунг SCX-3200. Щоб отримати звіт про матеріалах, досить на 5 сек. утримувати «Стоп». Для SCX-4200 за допомогою кнопки – зайдіть в «Звіти» – «Дані системи» і відшукайте пункт, пов’язаний з тестової печаткою.

Дивимося на дисплеї пристрою

Велика частина нових принтерів оснащена вбудованим невеликим екраном. Він виконує 2 функції: відображає стан техніки і використовується для управління ( «Налаштування» – «Рівень чорнила на екрані»). Більш старий варіант – стандартні індикатори. Якщо вони змінюють колір або блимають, значить незабаром знадобиться дозаправка картриджа.

Деякі моделі оснащені найпростішим дисплеєм, куди виводяться цифрові коди. Про що вони говорять можна дізнатися з інструкції. Про те, що закінчується тонер, скаже код «E3».

візуальне визначення

Якщо екрану і спеціальних програм немає, виручить «дідівський» метод – визначити рівень своїми очима. Підніміть кришку, за якою ховаються контейнери з барвником і, якщо вони прозорі, побачите залишок фарби.

https://xakep.ru/wp-content/uploads/2017/04/119753/pic1.png#26759185

З картриджами, які не є видимим, більш проблемно, але вихід є. Для цього ємність зважують. Заздалегідь дізнайтеся, скільки важить заповнений і порожній контейнер, після чого підрахуйте різницю. Дослідним шляхом обчисліть, скільки сторінок ще вийде роздрукувати.

Як дізнатися залишок фарби в моделях різних брендів

Як правило, разом з друкуючим пристроєм в комплектації йде диск, куди записані драйвера і софт, одна з функцій яких – моніторинг стану барвника.

Epson

Зазвичай відразу після приєднання принтера до комп’ютера Windows встановлює потрібні для нього драйвери. Якщо цього не відбулося, зайдіть на офіційний сайт виробника, введіть назву моделі і завантажте дистрибутив. Драйвера встановляться автоматично, а на робочий стіл буде винесено ярлик. Натисніть на нього, зайдіть у вкладку «Сервіс» – розділ «Status Monitor».

На екрані відобразиться кілька прямокутних фігур різних кольорів, де візуально вказано кількість залишилася фарби. Зламані і не оригінальні картриджі видають неточну інформацію, що слід враховувати.

Canon

Якщо драйверів немає, завантажте їх з сайту, ввівши назву моделі друкувального пристрою. Далі інсталюйте софт, зайдіть в настройки: «Панель управління» – «Принтери і сканери». Там виберете модель, натисніть на «Властивості». З’явиться монітор стану Canon.

У вікні натисніть «Обслуговування» – «Відомості про стан принтера». Відкриється діаграма, де буде відображений, наскільки заповнені картриджі. Коли рівень фарби знаходиться на критичному рівні, спливає системне вікно.

HP

на панелі

Знайдіть піктограму «Крапля» або «Тонер» в меню з назвою «Рівні» або «Індикатор фарби».

утиліти

 • HP Smart – якщо Ви використовуєте Віндовс 10, то цю програму можна легко завантажити з «Магазину». Додати віджет для перегляду рівня чорнила на робочий стіл не складе труднощів.
 • Print and Scan Doctor – після завантаження і установки утиліти, відкрийте її подвійним натисканням на ярлик. Виберіть пункт меню «Printer», а в ньому пункт «Рівні витратних матеріалів».Меню "Рівні витратних матеріалів" в HP Print and Scan Doctor
 • ПО принтера – знайдіть на своєму ПК програму «Центр рішень HP», а після розділ «Обслуговування».
 • Easy Printer Manager – допоможе дізнатися кількість тонера в картриджах лазерного МФУ або принтера.

візуально

Моделі принтерів HP серій HP Ink Tank або Smart Tank обладнані прозорими ємностями для чорнила з позначенням мінімального і максимального рівня.

Приклад правильно заповненої чорнильниці

Samsung

Як перевірити залишки фарби:

 • Якщо модель з екраном, тисніть Menu і 2 рази на Enter. Після цього висвітиться дані про техніку (потрібний рядок – «Toner Remaining»);
 • Якщо дисплея немає, то одночасно, секунд на 8, затисніть Скасування + WPS + Друк екрану;
 • У багатофункціональних моделях ще простіше. З вбудованого екрану зайдіть в Меню – Настройки – Звіти – Витратні матеріали.

Поради по заправці

Щоб друкує апарат пропрацював як можна довше варто користуватися расходниками, рекомендованими виробником. Занадто багато фарби в ємності лити не варто. В ході заправки подушечка контейнера, зроблена з поролону, повинна бути трохи піднята.

Інструкція по заправці картриджа принтера самостійно.

СТАТТЯ БУЛА КОРИСНОЇ?

Відмінно!

В знак подяки розкажіть про статтю своїм друзям і знайомими в соціальних мережах. Використовуйте кнопки зліва або внизу сторінки. Це не займає більше 15 секунд. Спасибі!Source link

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *