Без категорії

WSD порт принтера: що це, пристрій друку


WSD порт принтера використовується для підключення пристрою до персонального комп’ютера або ноутбука. Такий вид з’єднання вважається основним, проте існують альтернативи, наприклад, раніше дані пристрої підключалися через TPI, але такий метод використовувався в більш старих версіях Windows.

Підключення через цю функцію є не тільки при використанні персонального комп’ютера, але і в офісних приміщеннях, коли МФУ є мережевим і доступ до нього мають кілька співробітників. При «коннекте» по мережі ОС сама запропонує цю технологію при пошуку драйверів.

Зміст статті:

Що це, розшифровка

WSD – абревіатура від Web Services For Devices. Не варто плутати його з фізичними аналогами, також званими портами, як, наприклад, USB. «WSD», це всього лише софтовая функція, що дозволяє використовувати один принтер декількома комп’ютерами. Тобто, свого роду програмний комутатор, закладений в коді операційної системи.

Детально про порт

Сам порт був інтегрований в операційні системи від Майкрософт починаючи з версії Vista. У Windows XP і більш ранніх релізах ОС використовувалася технологія TPI. Web Services For Devices це не стільки порт, скільки керуюча ними служба. При підключенні МФУ до мережі процес проводиться за допомогою WSD-системи.

«WSD» також допомагає користувачеві визначати профілі безпеки і встановлювати їх. Він розширює їх функціональність, якщо раптом знадобилася додаткова настройка захисту. При підключенні функція сканує пристрій, порівнюючи його з інтегрованим сертифікатом. Якщо принтера немає у списку, то можуть виникнути проблеми.

Основні функції

Основною функцією WSD порту є надання можливості використання принтера на кількох комп’ютерах, які об’єднані в локальну мережу. Принтер расшарівать в мережі, за допомогою головного ПК призначається група користувачів, яка буде мати доступ до техніки.

Система моніторингу виконує чотири основні функції:

 1. Забезпечення коректної роботи принтерів в локальній мережі. WSD самостійно визначає техніку і вводить її в експлуатацію. Якщо раніше використовується для цього функція TPI вимагала вручну привласнити гаджетам IP адреса, то Web Services For Devices робить це автоматично, також перевіряючи правильність при кожному зверненні.
 2. Відправлення пакетів даних на висновок документа до друку. TPI робила це через спеціалізований статичний порт 9100. Новий сучасний аналог виробляє операцію по-іншому. Спочатку формується пакет з даними, що сповіщає про наявність завдання. Якщо принтер вільний і працездатний, він дає відгук, а інтерфейс відправляє йому завдання.
 3. Аналітика та аналіз пристроїв в реальному часі. Технологія влаштована так, що постійно сканує МФУ на предмет їх працездатності і конфігурацій. Якщо є проблеми, ПК повідомляє користувача.
 4. Відповідь на пакети запитів від техніки.

Установка, настройка

Сама функція вже включена в ліцензійних дистрибутивах ОС. Якщо вона деактивовано, необхідно провести наступні маніпуляції:

 • Зайдіть в панель управління в розділ «Мережа» і там натисніть на кнопку «Служби».
 • З’явиться інтерфейс всіх служб ПК, виберіть рядок з WSD і увімкніть її.
 • Виберіть підключення принтера або декількох пристроїв.
 • Збережіть зміни і закрийте вікно.

Epson

Налаштування пристрою від Epson проводиться за наступним алгоритмом:

 • Увімкніть пристрій.
 • Натисніть на кнопку «Пуск», потім на емблему комп’ютера і виберіть параметр «Мережа».
 • Правою кнопкою миші на іконці принтера і виберіть вкладку «Встановити».
 • При появі наступного діалогового вікна виберіть «Продовжити».
 • На закінчення виберіть рядок «Ваше пристрій готовий до роботи».

Canon

Налаштування гаджетів від Canon проводиться за наступним алгоритмом:

 • В режимі адміністратора системи виберіть віддалений принтер по його IP-адресою.
 • У розділі «WSD» клацніть кнопку «Змінити».
 • Налаштуйте параметри друку, сканування та огляду «WSD».
 • Натисніть кнопку «ОК» для збереження змін.

універсальний варіант

По суті мета WSD дати можливість підключати одне принтер відразу до декількох ПК. У нових версіях «Вінди» це стало набагато простіше. Вище ми показали приклади з’єднання і включення для різних брендів. Але існує універсальний варіант, який описаний детально в інший інструкції по підключенню одного принтера до двох комп’ютерів на нашому сайті.

СТАТТЯ БУЛА КОРИСНОЇ?

Відмінно!

В знак подяки розкажіть про статтю своїм друзям і знайомими в соціальних мережах. Використовуйте кнопки зліва або внизу сторінки. Це не займає більше 15 секунд. Дякуємо!Source link

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *