Без категорії

що це, як впливає на якість друку


Дозвіл принтера – важливий параметр, що визначає якість друку. Щоб зрозуміти, чи здатна домашня або офісна техніка надрукувати календар, рекламний буклет або плакат з фотографіями потрібно знати, що ж означає цей термін і яке значення має бути у пристрої, щоб використовувати його для вирішення своїх завдань.

Зміст статті:

Що це

Дозвіл принтера – це число точок-пікселів на одному квадратному дюймі. Саме таку кількість техніка може нанести на папір (або інший носій) при фіксованому числі проходів друкуючої головки. Цей параметр повідомляє, наскільки якісним і контрастним буде зображення. Чим вище це значення, тим краще буде підсумковий результат.

Чому чим більше, тим краще

Кожне зображення складається з безлічі точок або пікселів, кожна з яких відповідає за конкретний колір. Чим більше їх буде перебувати на поверхні листа, тим краще буде якість підсумкового відбитку.

Якщо дозвіл низьке, точок буде недостатньо, щоб повністю покрити всю поверхню аркуша, тому в окремих місцях з’являться розмиті плями, картинка вийде нечіткою. Якщо ж роздільна здатність принтера зовсім маленька, зображення на аркуші буде складатися з безлічі дрібних квадратиків. Це істотно його погіршить і зробить недоступним для сприйняття.

як вимірюється

Одиниці виміру роздільної здатності – це кількість точок на дюйм або dpi (англ. “Dots per inch” – точок на дюйм), наприклад, 300 dpi.

Вертикальне і горизонтальне дозвіл

Дозвіл техніки для друку визначається кількістю точок по вертикалі і горизонталі на дюйм. Зазвичай ці значення збігаються. Наприклад, показник 300 dpi повідомляє, що техніка завдає 300 пікселів по вертикалі і 300 по горизонталі, т. Е.300 × 300 = 90,000 точок.

У ряду моделей принтерів вертикальну та горизонтальну число пікселів відрізняються. Наприклад, пристрій зі значенням 600 × 1200 dpi друкує 720,000 точок.

Якщо дозвіл має дуже високе значення, швидкість друку принтера може знизитися. Це потрібно враховувати, якщо швидкість роботи пристрою має значення для користувача.

У чому відмінність з таким же показником монітора

Дозвіл екрану монітора теж розраховується в кількості пікселів, але це значення нижче, ніж відповідний параметр у принтера. Так, наприклад, зображення на екрані з 800 × 600 точок на дюйм після зміни в стандарт для друку матиме значення 80 × 60 dpi.

Будь-принтер, навіть з дуже маленьким дозволом, виводить на папір картинку зі значно більшим числом точок на дюйм, ніж на екрані ноутбука або комп’ютера.

фотодрук

При роздруківці тексту кількість пікселів може бути невеликим, але не менше 90,000 на

СТАТТЯ БУЛА КОРИСНОЇ?

Відмінно!

В знак подяки розкажіть про статтю своїм друзям і знайомими в соціальних мережах. Використовуйте кнопки зліва або внизу сторінки. Це не займає більше 15 секунд. Спасибі!Source link

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *