Без категорії

що це таке в принтері, з чого складається порошок в лазерному картриджі

https://inknsk.ru/images/pages/anatomy1.jpg


Тонер – це спеціальна фарба у вигляді порошку для заправки картриджа лазерного принтера, яка складається з дрібних гранул полімерів. Але також до складу таких чорнила може входити пігмент з відтінком, якщо мова йде про кольорових витратних матеріалах. У цій статті знайдете докладну інформацію про властивості, характеристики і застосування цього витратного матеріалу в друкувальних пристроях. Окремо буде розглянуто питання про ціни на даний товар у різних виробників.

Зміст статті:

Трішки історії

Вперше про тонері, саме так правильно називається порошок в принтері, стало відомо в 1938 році на території США, коли один з місцевих учених зміг зробити першу ксерокопію. До першого складу барвника увійшли пластик, мелкодисперсное залізо і хлорид амонію. Вже через 10 років компанія Xerox масово використовувала винахід в своїй техніці.

варіанти виробництва

 • механічне дроблення було першим способом видобутку порошку. Такий тип призводить до швидшого зносу фото і магнітного валів через гострих країв крупинок тонера.
 • хімічний спосіб вперше став можливим завдяки суспензійний полімеризації. Пізніше винайшли варіант виробництва через агрегацію емульсії. Виготовлення хімічним методом має менш згубний вплив на навколишнє середовище, а тому використовується частіше. Такий порошок дозволяє отримувати відбитки більш високої якості. https://www.tonfix-service.in.ua/images/tonfix-2017/Zapravka/blog/1003/3.png.pagespeed.ce.kXd1efAyy4.png
 • Біотонер виробляється з таких матеріалів, як: очерет, соя, кукурудза і подібних. У складі порошку ці компоненти на сьогоднішній день займають не більше 1/3 частини, але з часом цей показник планується збільшити до ½ і навіть 2/3 частин.

Склад і властивості речовини

Для самостійного вивчення складу тонера Вам знадобиться мікроскоп хорошої якості. Тільки так можна побачити дуже маленькі гранули. Ті в свою чергу складаються з ядра і полімерної оболонки, а також різного призначення і дії додаткових добавок.

 • Саме ядро ​​проводиться з парафіну, що дозволяє йому плавитися і бути задіяним як мастило. Це дозволяє листам «ковзати» між роликами і не прилипати до їх поверхні.
 • Оболонка пов’язує ще більш дрібні частини різного хімічного складу в одне ціле навколо ядра.
Частинка призначення
полімерна основа Зв’язування навколо ядра більш дрібних частин
регулятор заряду Використовується для отримання потрібного заряду порошку
магнетит Підвищує переносимість тонера в процесі друку, надає магнітних властивостей, а також знижує запиленість тонера.
барвники Використовуються в кольорових лазерних картриджах для додання потрібного відтінку
модифікатори Забезпечення стійкості до температури і правильне «поведінку» частинок при її підвищенні. Можуть проводитися з: поліетилену, воску, поліпропілену, пластмас.
добавки Спеціальні добавки різного призначення

Класифікація

Класифікація тонера можлива за різними критеріями:

 • За вживаним полімеру можуть бути два варіанти – поліестер або стирен-акрил.
 • За кольором – чорно-білий, більш поширений, і кольоровий – через дорожнечу менш популярний.
 • Тип виробництва – механічний або хімічний.
 • За магнітним характеристикам – з магнетизмом або без.
 • За типом заряду – позитивні і негативний.

Однією з найважливіших характеристик є «якість». У цьому напрямок є три варіанти:

 1. оригінальний тонер проводиться безпосередньо самою компанією виробником друкарської техніки. У більшості випадків окремо не продається, а тільки в комплекті з картриджем. Ще одним мінусом такого варіанту є висока вартість, що «відлякує» власників техніки.
 2. сумісний порошок випускається різними фірмами, які дотримуються вимог брендів за властивостями і характеристиками продукту. Придбати такий товар можна в фасованому вигляді. Головним плюсом, звичайно ж, буде ціна виробу. Вона значно нижче, в порівнянні з оригінальним варіантом. Якщо модель Вашого принтера дуже нова, то знайти замінник тонера до нього може бути проблемно.
 3. підроблені витратні матеріали також зустрічаються на ринку. Така фарба сильно знижує якість друку, а також може бути причиною серйозних поломок. Рекомендуємо купувати продукції тільки перевірених марок і в надійних місцях.

Окремо варто детально розповісти про магнітне і немагнітному вигляді тонера.

 • магнітний переноситься з туби на фотовал магнітним валом, а з огляду на що вони обидва мають безпосередній контакт між собою, то в такому випадку посередник відсутня. Такий тип тонера і механізм перенесення використовують всі сучасні моделі лазерних принтерів.
 • немагнітний тонер доставляється із застосуванням «посередника», який ще називається «девелопер». «Своїм ходом» порошок потрапити на поверхню барабана не зможе без нього.

Скільки коштує і який вибрати

Коли після закінчення запасу порошку в стартовому картриджі постає питання про поповнення, то після вивчення цін на ринку, багато хто приходить до висновку про доцільність використання замінників. Якісний аналог нічим не поступається оригінальному тонеру, а ще й дозволяє заощадити гроші. При покупці притримуйте таких основних правил вибору:

 • Покупку робіть в комп’ютерних магазинах з позитивними відгуками. Альтернативою можуть бути великі мережі, які дорожать репутацією.
 • Уважно читайте інформацію, яка вказана на упаковці. Там повинні бути такі дані: сумісність за марками картриджів або принтерів, з чого зроблений, країна реєстрації бренду, терміни зберігання. Не викидайте її після використання, щоб скористатися при підборі тонера знову.
 • Тара повинна бути герметичною. Для перевірки можна злегка струсити.
 • Перевірте терміни придатності. У більшості випадків вони не привишают одного року. Але також врахуйте час, потрібний на вироблення ресурсу цього тонера безпосередньо при друку.
 • Обов’язково перед тим як засипати порошок в тубу картриджа, слід зробити візуальний огляд його якості. Усередині не повинно бути великих частин, сторонніх предметів або крупинок.
 • Якщо купуєте тонер в холодну пору року, то після доставки в будинок слід дати йому побути при кімнатній температурі кілька годин перед заправкою.

Топ-рейтинг виробників:

 • IMEX (USA) – заводи компанії розташовані в США і Японії. Дистрибуцією займається фірма Fuji. Вартість стартує від 4 $ за 100 грам продукту.
 • Mitsubishi – виробник якісного хімічного тонера. На етикетках може бути маркований як товар фірми Delacamp Aktiengesellschaft. За ціною обійдеться дешевше, а саме близько 2 $ за 140 г.
 • SCC – американський постачальник дрібнодисперсного порошку. 1,5 $ за 100 м
 • Katun Toner – тайванська фірма-виробник тонера прийнятної якості. 1 $ за 100 м

Застосування і ресурс

Алгоритм застосування тонера лазерного принтера:

 1. Валом попереднього заряду заряджається фотобарабан зарядом протилежним тонеру.
 2. Магнітний вал «зачерпує» тонер з бункера і передає його на поверхню фотоелемента в місцях, де лазер «намалював» зображення для друку.
 3. Порошок з барабана потрапляє на папір, а та в грубку, де текст або малюнок фіксується під впливом температури.
 4. Що залишився на поверхні фотовала залишок фарби переміщається в відсік відпрацювання.

На витрата заправленого в картридж тонера впливає багато показників. Основні з них: шрифт, його розмір, насиченість (виділення жирним). Логічно, що чим більше розмір і застосовано виділення більш насиченим кольором, то витрата збільшується. Наприклад, застосування «жирних» букв тягне зниження ресурсу на чверть. При правильному ж підході до процесу настройки друку на третину можна скоротити використання кількості порошку.

Це можливо при виборі шрифту для набору тексту. Так одне і те ж кількість тексту одного розміру, але різних кеглів дає кардинально різний витрачання матеріалів. наприклад:

 • Times New Roman – 6,1%.
 • Arial – 8,6%.
 • Courier New – 4,3% заповнення аркуша тонером.

Читайте також! Картридж – що це таке.

Плюси і мінуси

недоліки переваги
Високі вимоги до приміщення для роботи (вентиляція). Високий ККД, низький витрата матеріалів, що тягне за собою великий ресурс однієї заправки.
Додаткові витрати на покупку засобів захисту дихальних шляхів і шкіри. Якість віддрукованих листів зберігається на тривалий час.
Токсичність порошку, що робить його небезпечним для здоров’я людини. Стійкість до різних впливів. Наприклад при намоканні.
Порошок можна зберігати після відкриття упаковки, а також потрібно дотримуватися термінів придатності. Вартість роздрукування значно нижче в порівнянні з аналогами на ринку. Картриджі можна повторно поповнювати тонером, а це істотна економія коштів. Після кількох разів заправки, звичайно ж, доведеться замінити і інші деталі (ракель, магнітний вал, фотобарабан), але в цілому з самим картриджем значущих змін не відбувається.

Найважливішим недоліком кольорових тонерів, а вони, як і рідкі фарби, можуть бути рожевого, синього і жовтого відтінків, є неможливість з високою якістю виконати друк фотографій, картинок або малюнків в кольорі. Навіть дуже дорогі моделі лазерних принтерів з оригінальним тонером нездатні на це.

Відео

Негативний вплив на людину

 • До складу порошку входить окис вуглецю, яка легко потрапляє в повітря. Велике наявність такого речовини погано впливає на самопочуття. Це проявляється такими симптомами: головний біль, підвищений пульс, сонливість, слабкість.
 • Ще одним небезпечним елементом є бензол. При попаданні на шкіру може викликати роздратування, а при великій концентрації – судоми. А також негативно впливає на кровососної систему людини.
 • Часте вдихання частинок тонера призводить до розвитку астми. Слід зазначити, що розмір частин пилу становить 30-80 мікрон, а тонера 3-4. Це дає йому можливість легко переноситься по повітрю.
 • Такі дрібні частини, потрапляючи в організм, осідають на легенях, створюючи тонку плівку.

СТАТТЯ БУЛА КОРИСНОЇ?

Відмінно!

В знак подяки розкажіть про статтю своїм друзям і знайомими в соціальних мережах. Використовуйте кнопки зліва або внизу сторінки. Це не займає більше 15 секунд. Спасибі!

При самостійної заправці обов’язково використовуйте протигаз або респіратор, а руки захистіть гумовими одноразовими рукавичками. Процедуру проводите в провітрюваному приміщенні.Source link

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *