Без категорії

що це таке в оргтехніки, розшифровка абревіатури, пристрій і принцип роботи


МФУ – це такий тип обладнання в оргтехніки, які можуть виконувати відразу кілька завдань: друкувати, ксерить, сканувати, а деякі моделі використовуються для передачі факсів. Розшифровується абревіатура, як «багатофункціональний пристрій». Незважаючи на великі можливості такої техніки, в основному для будинку вона все ж купується для використання в якості принтера. Хоча з ним є кардинальна різниця в можливостях і відрізняються апарати за деякими технічними характеристиками і принципом роботи.

Зміст статті:

Що за обладнання таке?

Першими, хто наважився створити подібний апарат, який може сканувати і копіювати, була компанія Garther Group. Сталося це ще в 90-тих роках минулого століття. Після перегляду кошторису на зарядку і обслуговування своєї техніки, керівництвом було прийнято рішення про економію. Так з’явилося перше МФУ. Але воно не могло друкувати. Повноцінна модель була створена японцями з Okidata.

пристрій МФУ

Сам апарат хоч виконується роль принтера, сканера і ксерокса, але всередині там знаходяться принтер (займає більшу частину пристрою) і сканер (тільки верхня частина зі склом). Робити копії МФУ може за рахунок поєднання функцій принтера і сканера. Спочатку лист сканується і відразу друкується, в чому і полягає створення ксерокопії.

Принцип роботи

Залежно від застосовуваної технології пристрій і принцип роботи багатофункціонального пристрою нічим не відрізняється від звичайного принтера в цьому плані.

 • У техніці з лазерним друком необхідну для виведення на папір зображення (текст також є картинкою для пристрою) променями лазерів переноситься на фотобарабан картриджа. За рахунок різних зарядів поверхні барабана і тонера, останній прилипає на поверхню фотовала в місцях, де промені заряд змінили на протилежний заряду порошку. Потім тонер переноситься на чистий аркуш, а потім «запікається» в грубці. Переваги: ​​висока швидкість роботи, великий ресурс витратних матеріалів, надійність. Недоліки: недорогі моделі дозволяють друкувати тільки ч / б відтінки.

 • Суть струминного друку полягає в нанесенні рідких чорнила через сопла друкуючої головки на папір під впливом температури і тиску. Такий МФУ може використовувати барвники на водній або пігментного основі. В процесі друку вони за дуже короткий час (частки секунди) нагріваються до 100 градусів. Переваги: ​​можливість друку кольором, висока якість одержуваних фото, картинок, графіків, доступні для домашнього користування, можливість заощадити, застосувавши СНПЧ. Недоліки: низька швидкість роботи, постійні проблеми з пересиханням картриджів і головки.

 • термосублімационная друк з’явилася в світі відносно недавно, але вже завойовує свою частину ринку. Такі апарати поки ще недоступні великій кількості користувачів через свою ціни. Суть же такого виду друку полягає в застосуванні дифузії. Це коли одні молекули речовини проникають в інші зовсім іншого. Чорнило під «тиском» температури неконтрольовано вбираються в папір. Відтінки кольорів залежать від застосованої температури. Фотографії, зроблені таким методом, мають високу міцність і довговічні, не схильні до стирання або потускнению згодом. Переваги: ​​професійні пристрої, висока якість друку. Мінуси: висока вартість техніки, обслуговування і витратних матеріалів.

 • світлодіодні лише незначно відрізняються способом роботи від лазерних. Єдина істотна різниця – спосіб нанесення негативного заряду на фотобарабан. Для цього використовуються світлодіоди. За кожною точкою на аркуші закріплений окремий діод, за рахунок чого відбитки виходять більш чіткі і якісні.

призначення техніки

Такий тип техніки використовується з метою значно підвищити швидкість і зручність виконання завдань з обробкою паперових і цифрових документів. Це основне призначення МФУ. Для моделей, обладнаних вбудованим факсом, відправка документів по телефону займає лічені секунди. Великий вибір техніки дозволяє підібрати варіант для будь-яких приміщень, будь то компактна квартира або великий офіс промислового підприємства.

Чим відрізняється від принтера

Незважаючи на помітне схожість навіть візуально з принтером все ж різниця дійсно є. Принтер призначений суто для друку документів або кольорових фотографій, картинок, рекламних плакатів. Спеціальні моделі з технологією сублімації дозволяють наносити зображення на будь-яку поверхню.

відмінності:

 • МФУ має розширений набір функцій роботи з документами.
 • Робота принтера можлива тільки при його безпосередньому підключенні до комп’ютера або ноутбука, а багатофункціональний пристрій може працювати автономно.

подібність:

 • Одна і та ж технологія нанесення барвника на поверхню. Це можуть бути: струменевий, лазерна, світлодіодний.
 • Функціональність обох приладів дозволяє друкувати чорно-білі тексти, кольорові картинки, фотографії високої якості.
 • Використовуються однакові видаткові матеріали. Для лазерних – тонер порошок, струменевих – рідкі водні або пігментні чорнило, термосублімаційних – тверді шматки фарби.
 • Підключення до ПК або ноутбука проводиться аналогічно і кардинально нічим не відрізняється.

Додаткові можливості

 • Дуплекс – це функція МФУ, яка дозволяє проводити друк тексту на обох сторонах аркуша паперу в автоматичному режимі без участі людини.
 • Автоподавання (автоподатчик) – можливість автоматичного сканування або ксерокопіювання великої кількості паперових документів один за іншим без потреби в підкладання нових листів користувачем оргтехніки.
 • Вбудований факс – раніше був дуже популярною додатковою опцією в таких багатофункціональних апаратах. Вся робота відбувалася в автоматичному режимі. Але зараз простіше відправити сканований документ по електронній пошті.
 • Підтримка мережевих технологій підключення. Це можуть бути бездротова вайфай або звичайна локальна мережа. Перший варіант краще для будинку, а другий – для офісу.
 • Наявність вбудованого пристрою.

Основні технічні характеристики

 • Підтримка друку різними кольорами.
 • Можливість роботи по мережі, підтримка Wi-Fi.
 • Швидкість друку за одну хвилину.
 • Час виходу першого аркуша. Після відправки на друк МФУ має прогріти спочатку грубку для початку роботи. На це може знадобитися від 5 до 15 секунд.
 • Максимальний місячний обсяг друку.
 • Місткість лотка для паперу.
 • Вартість обслуговування і витратних матеріалів (картриджів, тонеру, барвників).
 • Наявність сортувальника роздруківок.
 • Зовнішній вигляд і розміри.

плюси

 1. Економія при покупці, Коли потрібно придбати принтер, сканер і ксерокс. Купити відразу МФУ буде дійсно дешевше. А також в майбутньому можна економити на обслуговуванні і перезарядки друкувального пристрою.
 2. Швидке виконання роботи відбувається через використання одного приладу відразу для всіх операцій на одному робочому місці. Не потрібно сканувати на окремому сканері, а потім переносити зображення вже на принтер.
 3. компактні розміри деяких моделей роблять їх навіть непомітні в невеликій квартирі, що економить квадратні метри простору.
 4. Зручний в роботі за рахунок можливості виконання всіх завдань використовуючи тільки одну панель приладів або комп’ютер, до якого МФУ підключено.
 5. Економія на обслуговуванні і заправці тільки одного апарату замість принтера, сканера і ксерокса. Будь-яке обладнання рано чи пізно виходить з ладу і відремонтувати один прилад буде дешевше. Аналогічно по заправці і використанні витратних матеріалів.
 6. Автономна робота без ПК дозволяє швидко зробити ксерокс, відсканувати або роздрукувати з флешки.
 7. індивідуальні настройки дозволяють налаштовувати пристрій під свої потреби і використовувати в подальшому, що дозволяє значно заощадити час на виконання роботи.
 8. Собівартість друку нижче, Ніж для будь-якого іншого виду техніки. У більшості випадків порівняння ціни відбитка МФУ виграє.

мінуси

 1. Поломка будь-якого вузла виводить з ладу весь апарат. Банально закінчився картридж зупинить роботу відразу принтера і ксерокса.
 2. Складний і дорогий ремонт.
 3. Ціна техніки вище, ніж звичайного принтера.

Основні несправності

 • Знос роликів захвату паперу.
 • Вихід з ладу мотора або шестерень всередині пристрою.
 • Знос термоплівки.
 • Поломки грубки.
 • Вихід з ладу лампи сканера.
 • Відсутність контакту між картриджем і МФУ.
 • Перегрів блоку живлення.
 • Обриви в кабелі живлення.
 • Видих з ладу мікроплат.

види МФУ

лазерні

Для лазерних МФУ основною перевагою є швидкість друку. Що стосується чорно-білої роботи, то якість у таких моделей теж на висоті. А в поєднанні з відносно невисокими витратами на заправку і ремонт, дозволяє такого виду багатофункціональних пристроїв бути найпопулярнішими серед техніки будь-якого офісу.

струменеві

Струменеві МФУ часто використовуються в домашніх умовах або фотосалонах для друку фотографій, картинок, а рідше звичайних текстових документів. В обслуговуванні більш вимогливі і дорожче лазерних.

світлодіодні

Найдорожчий вид техніки в плані покупки і поповнення фарб. Такі моделі вважаються професійними і знайшли своє застосування у фотостудії і великих офісах, де потребують кольорового друку.

Який тип краще?

 • лазерні моделі добре і недорого брати дамою або в невеликий офіс, де переважає в основному чорно-білий друк звичайних документів. Швидкості в 20-23 аркуша формату А4 за хвилину цілком вистачає для швидкого виконання завдань. Залежно від марки і моделі пристрою ресурс його картриджа може становити від 2 до 15 тис. Відбитків. Але слід пам’ятати, що картридж, встановлений в МФУ з заводу, є стартовим і не витримує таких навантажень. Придбання нового багаторазового тільки справа часу. Але необов’язково купувати оригінальні «витратні матеріали». У будь-комп’ютерному магазині можна знайти аналоги нічим не гірше.
 • струменеві МФУ використовують як мінімум чотири різних кольору чорнила. Це чорний, синій, жовтий і червоний. У нових моделях їх може бути шість або навіть вісім різних відтінків. Недорогі моделі відмінно підходять для домашнього використання при підготовці рефератів чи друку фотографій, кольорових картинок. Відзначимо, що спочатку сама техніка недорога, але оригінальні витратні матеріали за ціною можуть досягати третини від ціни самого апарату. Щоб заощадити багато хто встановлює систему безперервної подачі чорнила або відразу купують моделі з СНПЧ.
 • світлодіодні за ціною дорожче лазерних, хоча відрізняються за характеристиками незначно. Основна різниця полягає в способі нанесення зображення на фотовал. Тут це виконують світлодіоди, замість лазерів.
 • термосублімаційні призначені для роздрукування фотографій високої якості. Чорнило в таких МФУ наносяться на папір за рахунок такого фізичного явища як «дифузія». Це, коли молекули однієї речовини з’єднуються з молекулами іншого під впливом високої температури. Така технологія також допомагає зробити зображення стійким до впливів часу на їх якість. Найчастіше така техніка дуже дорога, а тому використовується в промислових масштабах для друку кольоровий рекламної паперової продукції.

Вибір моделі для різних потреб (критерії)

Для будинку

 • Реально оцініть власні обсяги друку на місяць. В основному цей показник не перевищує 5-10 тис. Сторінок.
 • Місткість лотка 300-500 листів цілком достатньо.
 • Швидкість друку не так важлива, як в офісі або бізнесі. Сміливо можна орієнтуватися на 10 сторінок за хвилину.
 • Вартість апарату в районі 200-300 доларів – більш ніж достатній бюджет.

для офісу

малого

 • Можливість виконати від 20 до 30 тис. Роздруківок на місяць.
 • Лоток місткістю не менше пачки паперу (500 аркушів).
 • Табло управління на корпусі МФУ.
 • Можливість підключення USB накопичувача безпосередньо.
 • Ціна техніки до 500 доларів.

середнього

 • Від 30 до 50 тис. Сторінок друку.
 • Наявність дуплексу для автоматичної двосторонньої друку, автоподатчик, факс є обов’язковим критерієм.
 • Підтримка роботи з мережевого протоколу для підключення до МФУ відразу декількох ПК або ноутбуків.

великого

 • Висока швидкість друку, а це від 25 аркушів за хвилину.
 • Великий лоток на 1 тис. Сторінок.
 • Місячний оборот друку в районі 200 тис.
 • Підтримка роботи з форматом А3.
 • Ціна більш 1 тис. Доларів.

СТАТТЯ БУЛА КОРИСНОЇ?

Відмінно!

В знак подяки розкажіть про статтю своїм друзям і знайомими в соціальних мережах. Використовуйте кнопки зліва або внизу сторінки. Це не займає більше 15 секунд. Спасибі!

Вибираємо МФУ для дому
Як правильно вибрати, секрети і нюанси, топ-рейтинг моделей за різними характеристиками.Source link

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *