Без категорії

що це таке для принтера, розшифровка


Коли закінчується фарба в новому принтері і власник дізнається вартість витратних матеріалів для поповнення, тоді активно починає шукати альтернативні варіанти. Вони існують. Про таких девайсах ця стаття. У цьому матеріалі розповімо, що таке ПЗК для принтера і як розшифровується це вкорочене назва. А також детально порівняємо дві різні системи «поставки» чорнила в пристрій друку: перезаправних картриджі і СНПЧ.

Зміст статті:

Що це?

ПЗК – картриджі для принтерів з можливістю дозаправки і багаторазового використання. Їх чіпи перепрошитого і здатні “скидати рівень фарби”. Однин ПЗК містить достатню кількість чорнила для друку сотні фотографій або 300 листів звичайних документів. Ці пристрої безпечні для принтера, якщо дотримуватися інструкцій їх виробників.

 • Розшифровка – перезаправних картриджі.
 • Альтернативне назва – дозаправляти (ДЗК).
 • Основна відмінність від оригінальних витратних матеріалів – можливість багаторазового використання. Вони економлять від 30 до 70% бюджету на чорнило, а також практично не поступаються в якості брендовим товарам.

Як працюють (пристрій)

ПЗК заповнюють за наступною інструкції:

 1. Наберіть рідина в шприц (приблизно 10 мл);
 2. Перелийте “фарби” через отвір у верхній частині пристрою, тримаючи голку в рівному становищі, щоб не проткнути бічну стінку;
 3. Закрийте заправний отвір, вставте корпус на принтер.

Процес займає 2-3 хвилини. Заповнена пристрій встановлюють таким же чином, як звичайний картридж. При цьому майже всі ПЗК перевершують брендові витратні матеріали в плані ємності. Процес подачі фарб такий же.

Матеріал корпусу

ДЗК виготовляють з прозорого пластика, що дозволяє відстежувати рівень витрат фарби. Їх форма і габарити відповідають звичайним картриджа.

призначення отворів

ПЗК містять такі отвори:

 1. Заправний – для заливання витратних матеріалів через шприц або воронку. Воно містить знімну пробку з силікону;
 2. Повітряне – створює тиск для впуску повітря замість витрачених “фарб”.

Заправка перезаправних картриджів HP 950-951 / 932-933 / 711

Деякі моделі містять тільки заправний отвір.

Небезпека порожніх картриджів

Використання пустого ПЗК призводить до завоздушіванію (поломки) голівки і вигоряння дюз у термоструйних принтерів. Регулярно перевіряйте рівень наповненості резервуара: не залишайте всередині пристрою майже порожню ємність. Деякі ДЗК автоматично зупиняють друк при закінченні витратних матеріалів.

відсік балансування

70% ДЗК оснащені відсіком балансування, що запобігає потраплянню “фарб” в резервуар для повітря. При відсутності цієї деталі існує ризик запалення обох відсіків корпусу чорнилом, що призводить до забруднення робочої поверхні ПГ і погіршення якості друку.

чіпи

Як звичайні картриджі, більшість ДЗК містять чіпи, що передають інформацію принтеру. Їх можна обнулити (встановити 100% рівень наповненості чорнила). Пристрої, які не містять чіпи, мають роз’єми для їх установки.

 • Самообнуляемие – обнуляються після кожного скидання. При установці завжди розпізнаються як 100% повний ДЗК.
 • З функцією скидання – після натискання кнопки рівень наповненості перезаправних картриджів розпізнається як 100%. Кнопку натискають після вичерпання чорнила і дозаправки.

Чіп ПЗК для EPSON XP-510, XP-600, XP-605, XP-610, XP-615, XP-700 ...

Деякі чіпи перестають працювати після першого вичерпання “фарб”. Щоб продовжити їх експлуатацію, потрібно вимкнути трекінг рівня чорнила за наступною інструкції:

 1. Натисніть на кнопку “Папір / скасування”, коли комп’ютер повідомить про необхідність заміни картриджа;
 2. Утримуйте її до тих пір, поки індикатор не згасне.

Надалі вони не «заважають» печатку і не виводять рівень наповнення. Але якщо вставити новий ДЗК, принтер почне розпізнавати кількість “фарби”. Багато принтерів мають додаткові датчики для визначення рівня наповненості.

Певні моделі плотерів містять чіпи, оновлювані «ресеттером». Вони виводять з ладу ДЗК через 5-6 сеансів.

плюси

ПЗК мають наступні переваги:

 1. Ціна – в 2-3 рази дешевше, ніж оригінальні витратні матеріали;
 2. Якість друку на рівні брендових “фарб”;
 3. Ідентичний процес установки / вилучення;
 4. Заправка займає до 5 хвилин. Проводиться за допомогою звичайного медичного шприца;
 5. Чорнило знаходяться всередині корпусу. Їх колір, насиченість, контрастність не змінюються під впливом ультрафіолетових променів;
 6. ПЗК виготовляють із пластику підвищеної міцності, стійкого до подряпин, падінь, тиску. Цей матеріал не тріскається і не піддається деформації, він служить роками.

У ДЗК можна використовувати як оригінальні “фарби” від відомих брендів, так і альтернативну продукцію. При цьому вони забезпечують високу якість зображення.

мінуси

ДЗК мають такі недоліки:

 1. Необхідність регулярно доливати чорнило при кожній заправці;
 2. Для перевірки рівня наповненості потрібно виймати картридж;
 3. Можливість поломки друкуючої головки при використанні порожнього ПЗК;
 4. Чіпи пристроїв ускладнюють друк. Їх потрібно регулярно обнуляти;
 5. Погана передача кольору при використанні неякісного чорнила;
 6. Необхідність замінювати ДЗК хоча б раз на рік.

З найбільшими незручностями стикаються власники принтерів Epson і Canon. Їм доводиться постійно витягати картридж для обнулення чіпів.

ПЗК або СНПЧ: що краще

Зовнішній вигляд і форма

СНПЧ – це пристрій для подачі чорнила до друкуючої голівці з дозаправляти резервуарів. Складається з 3 елементів:

 1. шлейф;
 2. Зовнішні ємності з “фарбами”;
 3. Картриджі.

У принтер встановлюються картриджі, з’єднані з чорнильними ємностями за допомогою шлейфа. Коли витратні матеріали закінчуються, майстер відкриває силіконові заглушки і доливає “фарбу”.

Форма і вид ПЗК нічим від оригінальних або звичайних картриджів не відрізняється.

установка

Система підключається за наступною інструкції:

 1. Додайте СНПЧ по ліву сторону від принтера;
 2. Увімкніть принтер, підійміть кришку апарату і встановіть каретку в положення заміни;
 3. Вимкніть принтер, помістіть в каретку картриджі СНПЧ, акуратно натисніть на них до клацання;
 4. Перевірте засувки і надійність кріплення;
 5. Зафіксуйте чорнильні шлейфи від СНПЧ, використовуючи спеціальну планку;
 6. Перевірте, чи не рухається чи каретка з боку в бік;
 7. Вийміть з СНПЧ заглушки, замініть їх на повітряні фільтри, простежте за тим, щоб система стояла на одному рівні з друкуючим пристроєм;
 8. Підключіть принтер, запустіть обнулення чіпа, почніть друк.

Неправильна установка може спровокувати завоздушіваніе шлейфу або подачу чорнила під надлишковим тиском. Деякі моделі підключаються за іншою інструкції.

З ПЗК таких проблем з установкою не буде.

заправка

Ємності-донори заправляються через верхні отвори. Для поповнення запасу чорнила необов’язково використовувати шприц або інші пристосування. ДЗК вимагають постійного вилучення їх з пристрою для поповнення барвника.

Вартість і якість друку

В середньому СНПЧ спочатку обходиться в 2-3 рази дорожче, ніж ПЗК. Але все залежить від конкретної моделі. Якість друку обох варіантів не поступається оригінальним расходникам.

Вплив на принтер

СНПЧ встановлюється тільки один раз, що захищає друкувальну голівку від завоздушіванія. Пристрою можна заподіяти шкоду тільки при неправильній установці.

висновок

 • СНПЧ підходить друкарням, принт центрам, фотостудія, рекламним або дизайнерським агентствам. Ця система призначена для масового друку фото, графіків, презентацій. Але якщо ви будете користуватися нею рідко, чорнило можуть зіпсуватися, що призведе до погіршення якості друку або виходу з ладу принтера.
 • ПЗК призначені для малих обсягів друку. Їх простіше встановлювати, знімати, переносити, вони не займають багато місця, відрізняються експлуатаційної простотою. Однак при великих обсягах друку вам доведеться часто виймати картриджі, щоб перевірити рівень наповненості, долити чорнило, вирішити проблеми з чіпом.
 • Обидва пристрої економлять до 70% бюджету на витратні матеріали без шкоди для принтера.

СТАТТЯ БУЛА КОРИСНОЇ?

Відмінно!

В знак подяки розкажіть про статтю своїм друзям і знайомими в соціальних мережах. Використовуйте кнопки зліва або внизу сторінки. Це не займає більше 15 секунд. Спасибі!Source link

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *