Врятувати струменевий принтер

rekomendaczii-po-uxodu-za-strujnyim-printerom-spsystems.lv.de2d233c3c15860bfe3287a248c42497-min

Ви їхали у відпустку, на дачу, у відрядження або просто забули про свій друкуючий пристрій. В результаті принтер засох. Струменеві ПУ розраховані на тривале використання, їх потрібно експлуатувати постійно або робити регулярне чищення дюз. При недовгому просте проблему можна усунути системними засобами. Якщо принтер не друкував тривалий час — допомогти може ручна ревізія.

Як зрозуміти, що чорнило засохли?

Головним показником є, звичайно ж, перебої в роботі. Досить часто принтер не реагує на те, що чорнило засохли і не видає помилку. В такому випадку пристрій продовжує працювати і видавати зображення з некоректною кольорів, смугами, а іноді — просто чисті аркуші.

Щоб розібратися в масштабах лиха, в першу чергу зробіть тест дюз. З його допомогою ви зможете зрозуміти, який колір створює проблему. При нерегулярній друку необхідно проводити тест дюз раз в три дні.

Як прочистити принтер в домашніх умовах

Зробіть дві системні очищення поспіль. Алгоритм дій простий, ви зможете зробити це через драйвер або меню пристрою. Потім перерва кілька хвилин, щоб пристрій зміг зафіксувати події. Після цього знову надрукуйте тест, щоб перевірити, чи змінилася ситуація.
Важливий момент: при системному очищенні використовується велика кількість чорнила. Якщо ви працюєте з одноразовими картриджами, рекомендуємо відразу купити новий комплект.
Якщо системна прочищення не допомогла, скористайтеся промивної рідиною. Для цього залийте її замість чорнила і запустіть ще одну прочищення.
Як запобігти засихання пристрою

Якщо планується довгостроковий простий в роботі, слід законсервувати принтер. Порядок дій такий:

Вимкніть принтер і переведіть каретку в крайнє положення з лівого боку.
Справа знаходиться «парковка» головки ПУ, її потрібно заповнити промивної рідиною так, щоб розчин повністю покрив поверхню.
Для стандартного друкувального пристрою знадобиться 1 кубик рідини. У широкоформатника «парковка» більше, відповідно обсяг розчину повинен бути збільшений.
Встановіть каретку в початкове положення і закрийте кришку корпусу.

Якщо перерва в роботі пристрою буде довше ніж 2 тижні, рекомендуємо зробити консервацію друкуючої головки в сервісному центрі.

Одним з ключових факторів є місце розташування апарату. Техніка повинна стояти в місці без підвищеної вологості, протягів і прямих сонячних променів, подалі від кондиціонера і батареї. Ці фактори прискорюють висихання рідини. Найдорожча частина принтера — це друкуюча головка. Її ціна становить близько 80 % від загальної вартості приладу. Якщо вона засохне і вийде з ладу, ремонт обійдеться в рази дорожче. Подбайте про свій пристрій заздалегідь, адже проблему легше запобігти, ніж вирішувати.

Сподобалася стаття?

Поділіться!