Секрети широкоформатного друку

article1-img1-min

Сьогодні за допомогою широкоформатного струменевого друку ви можете отримати якісне фотополотно, банер або тканину з авторським малюнком. Використовуючи можливості плотерів, ви можете реалізувати бізнес-проект, презентувати авторської колекції одягу або аксесуарів, а також працювати з різними видами реклами. Умовно широкоформатні матеріали діляться на дві категорії.

  • До першої належать об’єкти для внутрішнього розміщення. Це можуть бути елементи декору та інтер’єру, авторські малюнки, фото, реклама, яка буде знаходитися в магазинах, супермаркетах, на вокзалах.
  •  Друга має на увазі зовнішню рекламу і відбитки, які будуть розміщуватися на відкритому повітрі. Найчастіше це банери, лайтбокси, плакати, які знаходяться на фасадах будівель або кріпляться на каркасі металевої конструкції.
    Стійкість до впливу прямих сонячних променів і атмосферних опадів відбитків забезпечують чорнило зі спеціальним складом. У свою чергу, фоточернила стануть ідеальним варіантом для роботи з внутрішньою рекламою — для друку на тканини вибирають текстильні фарби, а пігментні для перенесення на папір стійких графіків і таблиць.

Види плотерів

Розглянемо характеристики, які особливо важливі при широкоформатного друку, крім таких стандартних параметрів, як дозвіл, швидкість обробки даних або кольорова палітра. Деякі ПУ такого плану доповнені різаком. Він дає можливість працювати з листами неправильної форми або нестандартного формату. Інтелектуальна технологія дозволяє отримувати якісно розрізаний матеріал без загинів, рваних або нерівних країв. Це відмінне рішення для тих, хто займається різними видами творчості, реалізує художні та дизайнерські проекти. При виборі ріжучого плоттера зверніть увагу на товщину і текстуру матеріалів, з якими працює певна модель.

Також плотери бувають рулонними або класичними — для друку на аркушах певного формату. Найчастіше віддають перевагу першому варіанту — використання паперу в рулонах дає можливість значно економити на витратних матеріалах. Замість покупки декількох комплектів з листами певного формату ви використовуєте один і той же рулон паперу. При аналізі характеристик ПУ такого плану також враховуйте перелік матеріалів, з якими взаємодіє модель.

Сподобалася стаття?

Поділіться!